Zając wielkanocny ze ściereczki

538
wyświetleń
zając wielkanocny ze szmatki

ZAJĄC WIELKANOCNY ZE ŚCIERECZKI

Zając wielkanocny ze ściereczki to kolejna ozdoba jaką chcę Wam zaproponować. Wystarczy kilka chwil i możecie cieszyć się z bardzo oryginalnych zajączków wielkanocnych. Robi się je dość szybko co zobaczcie na filmie poniżej. Polecam Wam przygotować również koszyczek z pisankami i wśród nich umieścić Wasze zające. W związku z tym, że bardzo doprze się prezentują mogą przyozdobić Wasz wielkanocny stół. Ewentualnie będą eko ozdobą w Waszych domach. Zobaczcie jak je wykonać i koniecznie pochwalcie się w komentarzach Waszymi wersjami.

CO POTRZEBUJEMY ?

Do wykonania zajączka wielkanocnego potrzebujemy kwadratowej lub prostokątnej ściereczki. Może być też inny materiał np. koszulki. Fajnie jak by miał przykuwający wzrok kolor, bo święta Wielkanocne są bardzo kolorowe. Najlepiej sprawdzą się tutaj kolory, zielony, żółty, czerwony czy niebieski. Dodatkowo będziemy potrzebować kilku gumek recepturek. Dobrze by było mieć je w tym samym kolorze co ściereczka, ale jak będą inne też będzie ładnie wyglądać. Przyda się też kartka do wycięcia wąsów i noska, które możecie pomalować w dowolnym kolorze. Jak widzicie na zdjęciach ja zrobiłam je czarne. Oczy możecie wykonać również z papieru. Ja użyłam gotowych, które są samoprzylepne. Używając markera można je również namalować, ale jeśli chcecie wykorzystać szmatkę to oczy warto nakleić. Jako ostatni element do zająca wielkanocnego użyjemy pomponu, z którego zrobimy ogon. Oczywiście jeśli nie macie pomponów można zrobić np. kulkę z papieru. W ostateczności możecie umieścić zające w koszyczku tak, aby nie było widać ogonka.

ZAJĄC WIELKANOCNY ZE ŚCIERECZKI – JAK GO ZROBIĆ ? ZAPRASZAM NA FILM

Sumując, zające ze ściereczki wyglądają na prawdę bardzo fajnie. Jest to ozdoba, która spodoba się Waszym dzieciom i myślę, że będą miały ochotę się trochę niemi pobawić. Zresztą zróbcie swoje zajączki i sprawdźcie sami czy tak będzie.

Zapraszam również do zrobienia zajączków wielkanocnych z kubeczków, które znajdziecie TUTAJ. Robi się je równie szybko i łatwo co zajączka ze szmatki.