Zające Wielkanocne

561
wyświetleń

Moi Kochani z okazji Świąt Wielkanocny postanowiłam przygotować dla Was zające wielkanocne. Mogą służyć jako ozdoby wielkanocne, ale również jak w przypadku drugiego zająca mogą być prezentem. W filmie powyżej macie dokładnie pokazane jak je zrobić.

Materiały na tegoroczne zające wielkanocne znajdziecie w marketach, ale przede wszystkim zachęcam do wykorzystywania tego co macie w domu. Przy pierwszym zającu użyłam kubeczków papierowych, które można pomalować farbami, kredkami czy mazakami. Odradzam używanie kubeczków plastikowych chyba, że planujecie je obkleić taśmą kolorową lub papierem. Jednak, aby być w pełni zadowolonym polecam kubeczki papierowe bo możecie narysować na nich co tylko przyjdzie Wam do głowy. Nie musicie dokładnie odwzorowywać moich wersji zająców.

Wąsy najlepiej zrobić z drucików kreatywnych. Oczywiście zwykłe druciki również mogą być, ale trzeba będzie je owinąć kolorowym papierem. Jeśli nie macie ani jednego ani drugiego polecam wycięcie wąsów z papieru kolorowego. Spełnią również swoją rolę.

Moje ozdoby wielkanocne mają również pompony, które dostępne są w pasmanteriach, ale można zrobić je również z papieru. Wystarczy uformować z kawałka kartki lub bibuły kulę i również spełnią swoją rolę. Przy okazji zapraszam na swój film jak zrobić duże pompony i rozety np. na urodziny Waszych dzieci. Link znajdziecie TUTAJ.

Przy zającu z torebki bardzo istotne jest aby była ona wysoka. Ja miałam akurat w domu nie największe, więc moje zające nie są zbyt duże. Im większa torebka tym łatwiej zrobić i uformować zająca. Ma to znaczenie bo przy dużych torebkach łatwiej jest zawiązać kokardę i Wasza ozdoba będzie lepiej się prezentować. Torebki śniadaniowe mają też różne wzory, więc najlepiej wybrać taki aby pasował do okoliczności. Święta Wielkanocne kojarzą się z jajkami, kurkami, wiosną, kwiatami, motylkami, więc takie wzory będą najlepsze. Cała reszta zależy od Waszej kreatywności. Zapraszam do udostępnia zdjęć z zającami zrobionymi przez Was w komentarzach. Pochwalcie się również innymi ozdobami wielkanocnymi.

Pozdrawiamy Ola i Michalinka 🙂